7 порад, як допомоги дитині перенести примусове переміщення з дому

Дата: 11.08.2022 14:54

https://oblsport.te.ua/images/stories/dity-viyny-2022-200-1.jpgВійна змінила наш світ. Багато хто з українців, рятуючись від воєнних дій, змушений переїхати до іншого регіону нашої держави, а часто і за кордон. Як поводитись з дітьми в дорозі під час війни? Кілька рекомендацій психолога щодо дій дорослих у таких випадках.

1. Проговоріть, за можливості, куди ви їдете та чому. Озвучуйте станції під час дороги. Це допоможе дитині відчути, що ситуація під контролем.

2. Запропонуйте дитині взяти в дорогу улюблену іграшку, річ, предмет,  - улюблені речі надають відчуття зв'язку з домом, а це заспокоює.

3. Проговоріть правила поведінки в дорозі (на блокпостах поводитися тихо, не визирати з вікон, і у жодному випадку не виходити з машини/автобусу).

4. Важливо час від часу запитувати, чи хоче дитина їсти, пити, в туалет.

5. Навчіть дитину проговорювати емоції звуками та через тіло.

6. Допомагайте дітям опановувати втому. Щоб перемкнути увагу дитини, запропонуйте їй пограти в ігри.

7.Не забувайте дбати  і про себе. Турбота про себе – це турбота і про ваших дітей.

Центр протидії дезінформації при РНБО України

Матеріал підготовлений Тернопільським обласним центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»